Den poezie

Ve středu 21. 3. se uskutečnilo v Náměšti na Hané oblastní kolo recitační soutěže s názvem Den poezie. Zúčastnilo se ho celkem 57 žáků z okolních základních škol. Tedy z Náměště na Hané jako pořádající organizace, dále z Nákla, Těšetic, Loučan a Senice na Hané. Soutěž probíhala v sále na náměstí a měla pěkný slavnostní ráz. Děti soutěžily celkem ve čtyřech kategoriích, samostatně byla 1. třída, v I. kategorii se představily děti z druhých a třetích tříd, ve II. kategorii recitovali čtvrťáci a páťáci, III. kategorii reprezentovali žáci šestých a sedmých tříd a ve IV. kategorii se jako nejstarší předvedli osmáci a deváťáci. Z naší školy přijelo do Náměště 11 žáků. Porota složená z pedagogů to měla velmi obtížné, protože výkony byly velmi vyrovnané. Domů jsme si přivezli celkem tři třetí místa. Oceněnými žáky byli Denis Kudla z 1. stupně a Roman Hapalák a Anna Štefanová z 2. stupně. Všem dětem děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme další pěkné zážitky s poezií.

P1030863  P1030872