Abraka muzika

Dne 3. 4. 2014 se žáci 1. a 2. stupně zúčastnili programu interaktivního hudebního divadla Abraka muzika, který byl zaměřený na internetovou gramotnost.

Za aktivní účasti žáků se společně řešily otázky, týkající se nejen uživatelských dovedností, ale také etického chování na internetu, problematiky kyberšikany a bezpečí v digitálním světě. Sami žáci si ve skupinkách vyzkoušeli, co je to respektovat soukromí, kdy je internet potřebný a kdy musí jeho uživatel užít  jiné formy komunikace.Ti nejaktivnější měli možnost se k těmto otázkám vyjádřit přímo, a to v provizorní internetové kavárně, kde pochopitelně nechybělo i občerstvení v podobě domácí bábovky. K poučení i dobré náladě přispěli svými vtipnými i poučnými písničkami hlavní protagonisté Petr Novák, Miroslav Smička a Martin Faltýnek.

Mgr. Lenka Neckářová