Elektronická žákovská

Informace o zpracování osobních údajů

Prosinec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Foto dne
Kontakt
Základní škola Senice na Hané Žižkov 300 783 45 Senice na Hané 588 880 255 vedeni.skoly@zssenicenh.cz

Aktuálně

ZÁŘÍ

plácání9

Školská rada schválila na svém jednání 1. 9. 2017 úpravu ŠVP, školního řádu a výroční zprávu za rok 2016/2017.

Aktuální znění najdete v sekci DOKUMENTY.

27.9. – Návštěva dopravního hřiště a muzea v Litovli – 4. třída

27. 9. – Evropský den jazyků – projektový den

22. 9. – Keramické dílny pro rodiče (a ostatní zájemce) – 17.00 hod.

22.9. – Mezinárodní den jazyků na 1. stupni

21.9. – Návštěva dopravního hřiště a muzea v Litovli – 2., 3. třída

18.9. –  v 17.00 hod schůzka rodičů dětí 1. stupně týkající se říjnového pobytu v přírodě

8. 9. – Projektový den Bezpečně do školy

7. 9. – nebude probíhat žádná odpolední výuka

7. 9. – od 16 hodin se uskuteční schůzka rodičů žáků 6. ročníku

6. 9. – byl na našich stránkách aktualizován rozvrh hodin

5. 9. – zahájí provoz školní družina

5. 9. – 6. 9. – na 1. stupni se budou vyučovat 4 hodiny a 2. stupeň končí po 5. vyučovací hodině

1. 9. – jednání školské rady

1. 9. – v sekci DOKUMENTY naleznete seznam sešitů a pomůcek na nový školní rok

29. 8. – třídní schůzky rodičů žáků 1. třídy v 17:00

Zahájení školního roku 2017/2018

Milí žáci, milí rodiče,

nový školní rok 2017/2018 zahajujeme

4. 9. v 8.00 hodin v sále Kulturního domu v Senici na Hané.

Sraz žáků je v  7.45 před budovou KD.

Po ukončení zahájení přechází žáci 1. třídy do své třídy, ostatní žáci se rozchází domů.

 

 

 

ČERVEN

foto

30. 6. – ukončení školního roku, předávání vysvědčení, vyučování končí po slavnostním ukončení školního roku v KD

30. 6. – předávání klíče od 1. třídy předškoláčkům v MŠ

28. 6. – atletický trojboj pro žáky obvodních škol

27. 6. – exkurze Praha – ateliéry Barrandov (dramatický kroužek)

27. 6. – pochodové cvičení

26. 6. – 30. 6. – vyučování je zkráceno na 4 hodiny pro 1. stupeň a na 5 hodin pro 2. stupeň

23. 6. – Zahradní slavnost

20. 6. – Podnikatel – závěrečná prezentace

20. 6. – exkurze do ZOO Olomouc

16. 6. – turistický výlet žáků 8. třídy

16. 6. – poslední keramické dílny pro rodiče (17.00 hod.)

15. 6. – zábavné dopoledne pro MŠ

14. 6. – exkurze na Sluňákov – Zlatá nitka

13.6. – celostátní kolo soutěže Mladý chemik v Pardubicích (Jan Lakomý, 9. třída)

EPSON MFP image

10. 6. – slavnostní otevírání sportovní haly

9. 6. – Pohádkové odpoledne s písmenky – 1. , 3. tř.

6. 6. – divadelní představení dramatického kroužku pro děti z MŠ
7. 6. – výlet žáků 9. třídy – Dolní Morava

3. 6. – Čarovný les

2. 6. – 3. 6. – semimář pro sborovnu „Čtenářká gramotnost napříč vyučovacími předměty“

2. 6. – ředitelské volno pro 5. – 9. třídu

2. 6. – soutěž v koloběžkách – Náměšť na Hané

1. 6. – divadelní představení dramatického kroužku pro děti z družiny

Upozornění pro rodiče!

2. 6. 2017 vyhlašuje ředitelka školy z organizačních důvodů ředitelské volno pro žáky 5. – 9. třídy.

Pro žáky 1. – 4. třídy bude výuka probíhat běžně, stejně jako školní družina a školní jídelna.

KVĚTEN

plácání6

31. 5. – fotografování tříd

26. 5. – rodičovské keramické dílny – 17.00 – 19.00 hodin

25. 5. – výlet 6., 7. třída Jeseník, Ostružná

19.5. – krajské kolo soutěže Zlatý list v Olomouci (6 žáků ze 7. a 9. třídy)

18. 5. – exkurze na Krajský soud – 8. třída

17. 5. – angličtina se Zlatou nitkou – projekt pro žáky obvodních škol

16.5. – Battlefield Olomouc /lanové centrum PROUD/

14. 5. – oslava Dne maminek

11. 5. Zlatý list  oblastní kolo Litovel

10. 5. – dopravní testy žáků 4. tř.

Seznam přijatých žáků do 1. třídy pro šk. rok 2017/2018

www – sezam přijatých

 

DUBEN

sběr

28. 4. – rodičovské keramické dílny

26.4. – návštěva knihovny v Senici – 5. třída

24.4. – Den Země – projektový den 2 stupně

21. 4. – Den Země

21. 4. – koncert skupiny Abraka Muzika

20.4. – Krajská hygienická stanice Olomouc – Jíme zdravě, 5. třída

20.4. – florbalové finále v Ostravě (6.+7. třída)

20.4. – okresní kolo BiO kategorie C Olomouc (2 žákyně)

18., 19., 20. 4. – konzultace žák – rodič – učitel – 1. – 5. třída

17. 4. – velikonoční pondělí

14. 4. – státní svátek

13. 4. – velikonoční prázdniny

12. 4. – velikonoční dílnička na 1. stupni

11. 4.  – informativní schůzky SRPŠ

10.4. – okresní kolo BiO kategorie D Olomouc (2 žákyně)

7. 4. – zápis dětí do 1. třídy aneb Hurá, do školy!

6. 4. – výlet žáků 1 až 5. třídy do BONGA v Brně

5. 4. –  Zdravé zuby – 5. třída

5. 4. – beseda v MK Senice na Hané – 1. a 3. třída

3. – 7. 4. – týden zdraví

4. a 5. 4. –  SCIO TESTY – 5. třída

3. 4. – informace pro rodiče budoucích prvňáčků (viz plakát)

plácání5

Snímek1

Zápis do 1. třídy pro školní rok 2017/2018

Zápis dětí do 1. třídy se koná 7. 4. 2017 od 13.00 do 17.00 hod. v budově 1. stupně, Zákostelí 164, Senice na Hané.

K zápisu se dostaví děti narozené v termínu od 1. 9. 2010 do 31. 8. 2011 a děti po odkladu školní docházky z loňského roku.
Zákonný zástupce přinese s sebou: občasnký průkaz a rodný list dítěte (další dokumenty obdrží u zápisu)Forma zápisu:

  • formální část – pro zákonné zástupce (vyplní žádost o přijetí, popř. žádost o odklad, dotazník pro rodiče, předloží rodný list dítěte a občanský průkaz)
  • motivační část – pro děti a zákonné zástupce (rozhovor dítěte s pedagogy a motivační činnosti a hry, při kterých bude orientačně sledována školní připravenost dítěte)

kritéria pro přijímání

 

plakát

Informace k odkladu

- v případě žádosti o odklad dítěte je nutné předložit doporučující posouzení PPP a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

- o odklad je možné požádat do 31. 5. 2017

 

Několik rad a informací, aby vstup do školy byl pro děti i rodiče příjemný!

Desatero-pro-rodice

Jak-diteti-usnadnit-zahajeni-skolni-dochazky

Jak-vybrat-skolni-brasnu

Logopedicka-cviceni-pro-budouci-prvnacky

 

BŘEZEN

28. 3. – Víme, jak se učili naši prarodiče? – slavíme Ámose

24. 3. – Jaro se zlatou nitkou + Ukliďme svět!– projektový den žáků 1. stupně

22. 3. – obvodní kolo recitace – meziškolní

17. 3.  – Matematická soutěž Cvrček, Klokánek, Klokan, Kadet….

17. 3. – keramické dílny pro rodiče (od 17.00 hod.)

16. 3. – finálové kolo soutěže Chemík na SŠ Švehlova Prostějov (5 žáků 9. ročníku)

15. 3. – školní kolo recitace – 1. až 4. třída

10. 3. – divadelní představení Robin Hood – 8. a 9. třída, Moravské divadlo Olomouc

plácání4

ÚNOR

27. 2. – 3. 3. – jarní prázdniny

21. 2. – turnaj ve stolním tenise (II. stupeň)

17. 2. – keramické dílny pro rodiče (18.00 hod.)

16. 2. - Vlastivědné muzeum Olomouc 8. třída

7. 2. – okresní kolo soutěže Mladý chemik (žáci 9. třídy)

6. – 10. 2. – lyžařský výcvikový kurz Sachova studánka 7. – 8. ročník

3. 2. – pololetní prázdniny

2. 2. – Okresní kolo olympiády v českém jazyce DDM Olomouc

1. – 2. 2. – Školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda pro 5. – 8. ročník

LEDEN 2017

plácání3

31. 1. – Konec prvního pololetí, pololetní prázdniny  budou v pátek 3. 2.

19. 1. – Uzavření pololetní klasifikace

16. 1. – Okresní kolo dějepisné olympiády – DDM OLOMOUC

13. 1. – Keramická dílna pro rodiče

12. 1. – Literární projekt Pověst

10. 1. – Informativní schůzky (16:00 – 17:30)

PROSINEC

pozvánka

2. 12. – Čertovský rej  – 1. –  4. třída

  3. 12. – Mikulášská nadílka – SRPŠ

  1. 12. – Adventní zpívání na schodech – příprava vánočního vystoupení

  9. 12. – Den otevřených dveří

10. 12. – Adventní zpívání na Cakově

18. 12. – Zpívání na Zlatou neděli v kostele

20.12. – Hněvotínská laťka – soutěž ve skoku vysokém

21. 12. – Hledání vánočních oříšků – 1. a 3. třída

23. 12. 2016 – 2. 1. 2017 – Vánoční prázdniny