Elektronická žákovská

Informace o zpracování osobních údajů

Říjen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Foto dne
Kontakt
Základní škola Senice na Hané Žižkov 300 783 45 Senice na Hané 588 880 255 vedeni.skoly@zssenicenh.cz

Aktuálně

Zápis dětí do 1. třídy pro školní rok 2018/2019

Nový Prezentace aplikace Microsoft PowerPoint

Zápis dětí do 1. třídy

se koná 6. 4. 2017 od 13.00 do 17.00 hod.

v budově 1. stupně, Zákostelí 164, Senice na Hané.

K zápisu se dostaví děti narozené v termínu od 1. 9. 2011 do 31. 8. 2012 a děti po odkladu školní docházky z loňského roku.
Zákonný zástupce přinese s sebou: občasnký průkaz a rodný list dítěte (další dokumenty obdrží u zápisu).

Informativní předzápisová schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se koná 26. 3. 2018 od 16.30 hod. v budově 1. stupně ZŠ.

Zápis se skládá ze dvou částí:

  • formální část – pro zákonné zástupce (vyplní žádost o přijetí, popř. žádost o odklad, dotazník pro rodiče, předloží rodný list dítěte a občanský průkaz, budou jim zodpovězeny případné dotazy ředitelkou školy)
  • motivační část – pro děti a zákonné zástupce (rozhovor dítěte s pedagogy a motivační činnosti a hry, při kterých bude orientačně sledována školní připravenost dítěte)

kritéria pro přijíání

 

Informace k odkladu

- v případě žádosti o odklad dítěte je nutné předložit doporučující posouzení PPP a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

- o odklad je možné požádat do 31. 5. 2017

 

Několik rad a informací, aby vstup do školy byl pro děti i rodiče příjemný!

Desatero-pro-rodice

Jak-diteti-usnadnit-zahajeni-skolni-dochazky

Jak-vybrat-skolni-brasnu

Logopedicka-cviceni-pro-budouci-prvnacky

 

BŘEZEN

29. 3. – 2. 4. – velikonoční prázdniny

28. 3. – Den naruby /žák 9. třídy na vyučovací hodinu v roli učitele/

28. 3. – účast žáků 5. a 6. třídy na soutěži Win the Easter Bunny (English spelling), pořádá ZŠ Vítězná Litovel

26. 3.  – Informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků (16.30 hod. – budova 1. stupně)

23. 3. – regionální kolo v házené Novinářský kalamář /5. – 7. třída/

21. 3. – jarní projektový den – 1. – 4. třída

19. 3. – exkurze – Velikonoce na zámku v Náměšti – 1. – 4. třída

16. 3. – školní kolo soutěže matematický klokan – 2. – 9. třída

15. 3. – výlet do BONGA v Brně – 1. – 5. třída

14. 3. – HOP s družinou z Choliny

14. 3. – Školní kolo recitační soutěže, začátek ve 13.30

5. – 9. 3. – jarní prázdniny

1. 3. – finále soutěže Chemík na SŠ Prostějov

ÚNOR

28. 2. – exkurze do Vlastivědného muzea Olomouc – 2. třída

26. 2. – 2. 3. – třídní kola recitační soutěže

22. 2. – Schůzka vedení školy s důvěrníky SRPŠ

22. 2. – Halový turnaj ve fotbale s okolními školami (II. stupeň)

22. 2. – Beseda s Policií ČR – 2. třída

21. 2. – Den mateřského jazyka

17. 2. – dětský maškarní karneval

14. 2. – exkurze do Vlastivědného muzea Olomouc – 4. třída

13. 2. HOP se školní družinou z Vilémova

12. 2. – Čtenářský klub – návštěva v knihovně

9. 2. – keramické dílny pro rodiče

7. 2. –  Dopravní výchova 4. třída

5. 2. – zahájení plaveckého výcviku

pozvánka

8. 2. – Beseda o školní zralosti pro rodiče a další zájemce (od 16. 15 hod. v budově MŠ)

2. 2. – pololetní prázdniny

1. 2. – školní kolo Biologické olympiády kategorie C a D

1. 2. – Dopoledne s Andílky – 1. a 3. ročník

1. 2. – beseda s Policií ČR (žáci 9. tř.)

LEDEN

30. 1.  – Třídní besídka – 3. ročník

dílny 1-18

26. 1. – keramické dílny pro rodiče (od 17.00 hod.)

pozvánka - Mečkovský

18. 1 – beseda pro rodiče NASTAVIT HRANICE, NECHAT NÉST DŮSLEDKY

12. 1. – v 17.00 hod – andělské odpoledne a spaní ve škole  2. a 4. třída

9. 1. – informativní schůzky – 16,00 – 17, 30

5. 1. – 21. 1. – 3. kolo soutěže Chemík

PROSINEC

20. 12. – Beseda se členem Armády ČR – 3. ročník 

20. 12. – animační program v Muzeu moderního umění v Olomouci pro 9. třídu

19.12. – Vánoční laťka Hněvotín (6.-9. třída)

19.12. – 2. kolo soutěže Mladý chemik Olomouc – 3 žákyně 9. třídy

vánoční přání 2018

17. 12. – Vánoční jarmark se spoustou aktivit

Vánoční jarmark 2017

15. 12. – zájezd do Wroclavi s prohlídkou města pro zájemce z řad žáků 2. stupně

13. 12. – Hravá věda

pozvánka

4. 12. – 15. 12. – ranní adventní zpívání na schodech

9. 12. – adventní zpívání v Odrlicích a na Cakově

7. 12. – soutěž v Aj – King of Words (Slovíčkový král), ZŠ Vítězná Litovel

8. 12. – Den otevřených dveří – jarmark, dílnička, kavárnička

5. 12. – čertovský den žáků z malé školy

LISTOPAD

Výsledky voleb do školské rady pro období 2017 – 2020 – 7. 11. 21017

Zvolení zákonní zástupci:

p. Gabriela Koleňáková

p. Hana Vozková

Zvolení zástupci pedagogického sboru:

Mgr. Monika Kalabisová

Mgr. Karel Jahoda

—————————————————————————————————————————————————————————-

30. 11. – školní kolo dějepisné olympiády

30. 11. – výchovný koncert Abraky Muziky – 5. – 9. třída

28. 11. – projekt IX. třídy (Příběhy bezpráví) – promítání filmu OSMY s besedou

27. 11. – koncert Moravské Filharmonie Olomouc – 6. a 7. třída

23. 11. – návštěva výstavy Scholaris 2017 (9. třída)

20. a 21. 11. – konzultace 5. třída

15. 11. –  dopravní výchova  4. tř.

15.11. – exkurze v IPS Úřadu práce, Olomouc (9. třída)

13. – 15. 11. – konzultace žák – rodič – učitel – 1. – 4. třída

9. 11. – Planetárium Brno – Antropos – 5. a 6. třída

7. 11. –  třídní schůzky od 16:00 do 17:30

7. 11. –  schůzky SRPŠ

2. 11.  –  podzimní zábavné dopoledne pro děti z MŠ

1. 11. – Exkurze Slavkov, Dukovany – 8. a 9. třída

————————————————————————————————————————————————————————–

Vyhlášení voleb do školské rady pro rok 2017 – 2020

Ředitelka ZŠ Senice na Hané vyhlašuje na základě § 167 zákona č. 561/2004 Sb.

VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY PŘI ZŚ SENICE NA HANÉ

7. listopadu 2017 od 17. 30 hodin – učebna č. 22

Bližší informace najdete zde: školská rada – volby rodiče

Kandidáti do školské rady pro roky 2017/2020 za zákonné zástupce:

Gabriela Koleňáková

Hana Vozková

 

ŘÍJEN

plácání10-2017
31. 10. – vitamínový den, 1. – 4. třída 30. 10. – výukový program „Jak třídit odpady“, 1. – 4. třída 26.10. – 27.10. – podzimní prázdniny

24. 10. – exkurze do svíčkárny Olomouc, 1. – 4. třída

23. – 25. 10. – podzimní sběr starého papíru (7.00-7.30, 13.30 – 16. 30 hod.)

20. 10. – keramické dílny pro rodiče

18. 10. – dějepisná exkurze Děti Marie Terezie – Arcibiskupský palác Olomouc, 8. třída

18. 10. – návštěva místní knihovny, 6. třída

13. 10. – ředitelské volno, 1. – 5. třída

9. – 12. 10. – pobyt v přírodě – chata Relaxa, 1. – 5. třída

 6. 10. – Flora Olomouc a botanická zahrada, přírodovědný kroužek

ZÁŘÍ

plácání9

Školská rada schválila na svém jednání 1. 9. 2017 úpravu ŠVP, školního řádu a výroční zprávu za rok 2016/2017.

Aktuální znění najdete v sekci DOKUMENTY.

27.9. – Návštěva dopravního hřiště a muzea v Litovli – 4. třída

27. 9. – Evropský den jazyků – projektový den

22. 9. – Keramické dílny pro rodiče (a ostatní zájemce) – 17.00 hod.

22.9. – Mezinárodní den jazyků na 1. stupni

21.9. – Návštěva dopravního hřiště a muzea v Litovli – 2., 3. třída

18.9. –  v 17.00 hod schůzka rodičů dětí 1. stupně týkající se říjnového pobytu v přírodě

8. 9. – Projektový den Bezpečně do školy

7. 9. – nebude probíhat žádná odpolední výuka

7. 9. – od 16 hodin se uskuteční schůzka rodičů žáků 6. ročníku

6. 9. – byl na našich stránkách aktualizován rozvrh hodin

5. 9. – zahájí provoz školní družina

5. 9. – 6. 9. – na 1. stupni se budou vyučovat 4 hodiny a 2. stupeň končí po 5. vyučovací hodině

1. 9. – jednání školské rady

1. 9. – v sekci DOKUMENTY naleznete seznam sešitů a pomůcek na nový školní rok

29. 8. – třídní schůzky rodičů žáků 1. třídy v 17:00

Zahájení školního roku 2017/2018

Milí žáci, milí rodiče,

nový školní rok 2017/2018 zahajujeme

4. 9. v 8.00 hodin v sále Kulturního domu v Senici na Hané.

Sraz žáků je v  7.45 před budovou KD.

Po ukončení zahájení přechází žáci 1. třídy do své třídy, ostatní žáci se rozchází domů.

 

 

 

ČERVEN

foto

30. 6. – ukončení školního roku, předávání vysvědčení, vyučování končí po slavnostním ukončení školního roku v KD

30. 6. – předávání klíče od 1. třídy předškoláčkům v MŠ

28. 6. – atletický trojboj pro žáky obvodních škol

27. 6. – exkurze Praha – ateliéry Barrandov (dramatický kroužek)

27. 6. – pochodové cvičení

26. 6. – 30. 6. – vyučování je zkráceno na 4 hodiny pro 1. stupeň a na 5 hodin pro 2. stupeň

23. 6. – Zahradní slavnost

20. 6. – Podnikatel – závěrečná prezentace

20. 6. – exkurze do ZOO Olomouc

16. 6. – turistický výlet žáků 8. třídy

16. 6. – poslední keramické dílny pro rodiče (17.00 hod.)

15. 6. – zábavné dopoledne pro MŠ

14. 6. – exkurze na Sluňákov – Zlatá nitka

13.6. – celostátní kolo soutěže Mladý chemik v Pardubicích (Jan Lakomý, 9. třída)

EPSON MFP image

10. 6. – slavnostní otevírání sportovní haly

9. 6. – Pohádkové odpoledne s písmenky – 1. , 3. tř.

6. 6. – divadelní představení dramatického kroužku pro děti z MŠ
7. 6. – výlet žáků 9. třídy – Dolní Morava

3. 6. – Čarovný les

2. 6. – 3. 6. – semimář pro sborovnu „Čtenářká gramotnost napříč vyučovacími předměty“

2. 6. – ředitelské volno pro 5. – 9. třídu

2. 6. – soutěž v koloběžkách – Náměšť na Hané

1. 6. – divadelní představení dramatického kroužku pro děti z družiny

Upozornění pro rodiče!

2. 6. 2017 vyhlašuje ředitelka školy z organizačních důvodů ředitelské volno pro žáky 5. – 9. třídy.

Pro žáky 1. – 4. třídy bude výuka probíhat běžně, stejně jako školní družina a školní jídelna.