Prosinec 2016
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Foto dne
Kontakt
Základní škola Senice na Hané Žižkov 300 783 45 Senice na Hané 58 594 72 98 vedeni.skoly@zssenicenh.cz

Aktuálně

PROSINEC

pozvánka

2. 12. – Čertovský rej  – 1. –  4. třída

  3. 12. – Mikulášská nadílka – SRPŠ

  1. 12. – Adventní zpívání na schodech – příprava vánočního vystoupení

  9. 12. – Den otevřených dveří

10. 12. – Adventní zpívání na Cakově

18. 12. – Zpívání na Zlatou neděli v kostele

19. 12. – Cesta za vánočním světlem – společné setkání dětí a rodičů 1. stupně

20.12. – Hněvotínská laťka – soutěž ve skoku vysokém

21. 12. – Hledání vánočních oříšků – 1. a 3. třída

23. 12. 2016 – 2. 1. 2017 – Vánoční prázdniny

LISTOPAD

2. listopadu – exkurze žáků 9. třídy do Informačního a poradenského střediska ÚP v Olomouci

3. 11. – čtvrtletní klasifikační porada, schůzky SRPŠ

4. 11. – návštěva místní knihovny v Senici na Hané – 6. třída

4. 11. – návštěva představení v Moravském divadle v Olomouci – 1. – 5. třída

9. 11. – koncert Moravské filharmonie Olomouc (Dobro a zlo v hudbě) – 6. a 7. třída

10. 11. – vitamínový den na 1. stupni – Ovoce do škol

11. 11. – rodičovské plácání (keramická dílna pro dospělé od 18.00 hod.)

15. 11. – svatba v deváté třídě (projekt v rámci občanské výchovy)

16.11. – Hravá věda – zábavná fyzika pro žáky 2. stupně okořeněná zajímavými pokusy

22., 23., 24. 11. – konzultace žák – rodič – učitel – 1. třída

23. – 24. 11. – konzultace žák  – rodič – učitel – 3. třída

22. – 23. 11 – konzultace – 2. a 4. třída

23. 11. – dopravní výchova – 4. třída

24. listopadu – exkurze žáků 9. třídy na přehlídku středních škol Scholaris, Olomouc

25. 11. – přírodovědný program Planetárium Morava – všichni

30. listopadu – beseda žáků 6. třídy se starostou obce

plácání2

ŘÍJEN

Od měsíce října začínají svoji činost zájmové kroužky.

Nabídka kroužků 1. pololetí 2016-2017

3. 10. – 5. 10. – sběr papíru

3. 10. – dopravní hřiště Litovel – 3. třída

12. 10. – dopravní hřiště Litovel – 4. třída

12. 10. – Přírodovědný klokan – 8. – 9. třída, školní kolo soutěže

13. 10. – SEIFEROS Brno – přehlídka a výcvik dravců

14. 10. – dopravní hřiště Litovel  – 2. třída

21. 10. – rodičovské plácání (keramická dílna pro dospělé) – 18.00 hod.

ZÁŘÍ

27. 9. – fotografování  do alb – 1. stupeň

23.9. – Den jazyků – projektový den.

13. 9. – Projektový den na Sluňákově -  1. – 5. třída

6. 9. – 17. 00 hod. – Schůzka důvěrníků SRPŠ, doplňující volby do ŠR.

6.9. – v 16.30 schůzka rodičů nových žáků 6. ročníku.

5.9. – projekt BEZPEČNĚ DO ŠKOLY. Na 1. stupni se budou vyučovat 4 hodiny a 2. stupeň končí po 5. vyučovací hodině.

3. 9. – Setkání s premiérem ČR a představiteli parlamentu, slanostní zahájení stavby sportovní haly.

3. 9. – slavnostní otevření nové keramické dílny.

2.9. – na 1. stupni se budou vyučovat 4 hodiny a 2. stupeň končí po 5. vyučovací hodině.

Vyhlášení doplňujících voleb do školské rady ZŠ Senice na Hané

Ředitelka Základní školy Senice na Hané, okres Olomouc, příspěvková organizace vyhlašuje na základě §167 zákona č. 561/2004 doplňující volby do Školské rady ZŠ Senice na Hané na jedno místo členů z řad zákonných zástupců žáků.

Volby proběhnou v úterý dne 6. 9. 2016 od 17.00 hod. v učebně č. 19 v hlavní budově ZŠ.

 Nominaci na místo, popř. svůj zájem o místo ve školské radě zasílejte prosím e-mailem Mgr. Kateřině Pruckové na adresu vedeni.skoly@zsssenicenh.cz nejpozději 5. září 2016 do 16.00 hod.

Pozvánka – 3.9.2016

Zveme na slavnostní otevření nové školní keramické dílny v budově 2. stupně ZŠ v Senici na Hané, které se uskuteční

v sobotu 3. září od 15,15 hod.

Můžete si prohlédnout nové prostory pro výtvarnou práci dětí i rodičů a vyslechnout malé přání dětí. Následně od 16 hodin proběhne v areálu Základní školy v Senici na Hané oficiální zahájení výstavby multifunkční sportovní haly. Slavnostnímu aktu poklepání základního kamene bude přítomen premiér p. Bohuslav Sobotka a ministr p. Jiří Dienstbier. V rámci následné diskuze budou zodpovězeny i případné dotazy občanů. Po dobu slavnosti občerstvení zdarma.

pozvánka na zahájení stavby multifunkční haly

Organizace začátku školního roku 2016/17:

1.9. – přivítání do nového školního roku 2016/2017 v KD Senice na Hané v 8 hodin. Sraz žáků s třídními učiteli v 7.45 před KD.

1.9. – co čeká žáky jednotlivé dny v týdnu si můžete prohlédnout v rubrice ROZVRHY HODIN.

1.9. – v sekci DOKUMENTY naleznete seznam sešitů a pomůcek na nový školní rok

ROK 2015/16

ČERVENEC

11. 7. – 15. 7. 2016 – Tábor školní družiny

zahradni-slavnost-2016-bar-web

ČERVEN

1. 6. – filmové představení ke Dni dětí

2. 6. – informativní schůzky SRPŠ

4. 6. – Čarovný les

6. 6. – 10. 6. – projektový týden – Celé Česko čte dětem

9. 6. – školní výlet 8. třídy

10. 6. – koloběžky – Náměšť na Hané

10. 6. – vycházka do přírody – 3. tř.

13. 6. – koncert ZUŠ pro 1. – 5. tř.

 14. 6. – finále projektu Podnikatel (7. tř.)

 14. 6. – exkurze na Krajský soud v Olomouci (8. tř.)

16. 6. – fotografování tříd

16. 6. – Den Slabikáře – 1. tř.

17. 6. – pochodové cvičení (Náklo)

17. 6. – fotbalový turnaj (Náklo)

17. 6. – fotbalový turnájek obvodních škol 1. stupně – v ZŠ Haňovice – od 9, 45 hod

20. 6. – uzavření klasifikace za 2. pololetí

22. 6. – klasifikační porada

23. 6., 24. 6. – secvičná a generálka na Zahradní slavnost

24. 6. – ZAHRADNÍ SLAVNOST V 16 HOD ZA KD SENICE NA HANÉ, loučení s 9. třídou

27. 6. – atletický trojboj obvodních škol – 1. stupeň – 8,00 – 11, 00 hod

27. 6. – odevzdávání učebnic (2. st.)

28. 6. – vydávání učebnic (2. st.)

28. 6. – výlet do ZOO Kopeček žáků 1. stupně – loučení s klokanem

29. 6. – Senická laťka, rozloučení žáků 4. třídy s 1. stupněm – 8, 00 -  11, 00 hod

30. 6. – předávání klíče od 1. třídy předškolákům v MŠ – 10, 30 hod

30. 6.slavnostní ukončení školního roku 2015 /2016 s předáváním závěrečného vysvědčení

KVĚTEN

3. 5. – štafetový běh pro žáky 1. stupně (Olomouc)

8. 5. – Den matek (KD Senice na Hané)

10. 5. – Den Evropy – 8. třída (projekt Olomouc)

11. 5. – projektový den pro žáky obvodových škol (miniházená, hrátky s angličtinou)

11. 5. – projekt Battefeld – 9. třída (Olomouc)

12. 5. – Zelená stezka (Litovel)

16. – 20. 5. – Pobyt v přírodě (1. – 4. třída) – Žďárský potok (Relaxa)

18. 5. – školní výlet 6. třídy

20. 5. – školní výlet 9. třídy (exkurze – Kroměříž)

23. 5. – školní výlet 9. třídy

DUBEN

 1. 4.  Aprílové učení

 4. 4.  koncert skupiny Abraka Muzika

6. 4.  turnaj ve florbale v ZŠ Lutín

8. 4. projektový den 2. stupně – Den zdraví

12. 4. třídní schůzky SRPŠ

13. 4. okresní kolo Biologické olympiády – kategorie C

14. 4.  obvodní kolo recitační soutěže žáků 1. stupně – ZŠ Vilémov

20. – 21. 4.  konzultace rodič – žák – učitel – 1. – 4. třída

21. 4. okresní kolo Biologické olympiády – kategorie D

22. 4.  projektový den žáků 1. stupně – Den  Země

25. 4.  projektový den žáků 2. stupně – Den  Země

okresní kolo atletické soutěže „Štafetový běh“ – žáci 1. stupně

fotbalový turnaj Mc Donald´s Cup – žáci 1. stupně

25. – 28. 4. Sběr starého papíru

BŘEZEN

pozvánka - velikonoční dílny 2016

9. 3.  školní kolo recitační soutěže žáků 1. – 4. třídy

9. 3.  projektový den – Duhový rok s knihou – 1. stupeň

 9. 3. Praktická část soutěže Chemík – 2 žákyně 8. třídy

školní kolo recitační soutěže – 2. stupeň + 5. třída

15.3. projekt Pohádka – 5. třída

18.3. Matematický klokan – 2. – 9. třída

21. 3. – Ukliďme svět! Ukliďme Senici!

21. 3. – 23. 3. – Duhové Velikonoce na 1. stupni

23.3. „Win the Easter Bunny“ v Litovli – 5. a 6. třída

24. -25. 3.  Velikonoční prázdniny

29. – 30. 3. Pythagoriáda 6. – 8. třída

ÚNOR

Oznámení o výsledku řízení o žádostech o přijetí k základnímu vzdělávání

(zápis do 1. tříd pro školní rok 2016/2017)

Zapis_2016.pdf(387kb)

 1. 2. Výzkum sociálně – emotivních kompetencí UP Olomouc (2. část) – 2. třída

 2. 2. Zahájení plaveckého výcviku 1., 2., 3. třída

 3. 2. Dopravní výchova s městskou policií 4. třída

3.2. Exkurze PANAV 9. třída

3.2. Biologická olympiáda 7.- 9. třída

4.2. Ředitelské volno – z důvodu přerušení dodávky elektrického proudu v Senici na Hané

12.2. Planetárium – 1. – 4. a 7. -9. třída

15.2. – 19.2. Jarní prázdniny

24. 2. Divadelní představení v MD Olomouc – Pidínci a modrý kocour – 1. – 4. třída

LEDEN

12.1. Třídní schůzky – informativní

13.1. Schůzka v MŠ před zápisem do 1. třídy – 16, 15 hod na 1. stupni

14. 1. Schůzka s rodiči předškoláků – 16 hod ve 2. třídě

15.1. Moravské divadlo Olomouc – Noc na Karlštejně (7. a 8. třída)

22. 1. Zápis dětí do 1. třídy – Cesta za duhou  Zápis pozvánka

28.1. Pythagoriáda – školní kolo 5. třída

28.1. Pololetní vysvědčení – hodnocení za 1. pololetí šk. r. 2015/2016 – výpis

29. 1. Pololetní prázdniny

PROSINEC

11.12. Den otevřených dveří    Pozvánka

2. kolo internetové soutěže Chemík (8. a 9. třída) – průběžně

18.12. – 2. kolo soutěže Mladý chemik (3 žákyně 9. ročníku ) – Střední škola logistiky a chemie Olomouc

15.12. – soutěž Máme rádi zvířata (zájemci) – DDM Litovel

15.12. – vyhodnocení školních kol internetové soutěže Sapere a Finanční gramotnost

17. 12. 2015 – společné posezení rodičů a dětí 1. třídy

18. 12. 2015 – společné posezení rodičů a dětí 2. a 4. třídy, hledání vánočních skřítků

20. 12. 2015 – Zlaté zpívání v kostele  - pozvánka Zlatá_vánoční_neděle_-_2015(pdf)

LISTOPAD

internetové soutěže SAPERE a Finanční gramotnost (5. – 8. ročník) – školní  kolo

internetová soutěž Rozpočti si to – 8. ročník 1. a 2. kolo

2. 11.  – strašidýlkový den žáků 1. stupně pro kamarády z MŠ

5. 11.  – třídní schůzky SRPŠ

16. listopadu – koncert MFO Obrázky z výstavy – 6. -7. třída

18., 19. 11.  – konzultace žák – rodič – učitel – 1. – 4. třída

24.11.  - exkurze Planetárium Brno a Anthropos – 5. -6. třída

ŘÍJEN

29. 9. – 2. 10.  – sběr starého papíru

1. 10.  – zahájení činnosti kroužků

9. 10. – oslava 140. výročí otevření školní budovy v Zákostelí      Pozvánka.pdf(134kB)

12. 10.  – metodické sdružení učitelů obvodních škol – 13, 30 hod

21. 10.  – Den stromů v Mladči + exkurze do jeskyň – 1.-  4. tř.

21.10. – exkurze Dukovany a Slavkov – 8. – 9. třída

24. 10.  – kulturní vystoupení žáků 1. stupně na setkání seniorů v Senici na Hané

ZÁŘÍ

1.9. – přivítání do nového školního roku 2015/2016 v KD Senice na Hané v 8 hod

3.9. – projektový den Bezpečně do školy 1. – 9. třída

9. 9. – průzkum sociální komunikace – 2. třída

17.9. – exkurze Olomouc Přemyslovský palác 7. třída

17. 9. – foto na alba 1. – 5. třída – zájemci

18. 9. – 2. třída – dopravní hřiště Litovel + exkurze do muzea

24. 9. – 1. a 3. třída – dopravní hřiště Litovel + exkurze do muzea

25. 9. – Evropský den jazyků

30. 9. – dopravní výchova 4. třída

Červen

1.6. – filmové představení v KD Senice na Hané
2. 6. – schůzky SRPŠ
3. 6. – fotografování tříd
8. 6. – knihovna Senice na Hané – beseda s žáky 6. tř.
8.6. – koncert ZUŠ v MŠ – 1. – 5. tř.
12. 6. – turnaj obvodních škol ve fotbálku – ZŠ Haňovice – 1. st.
15. – 19. 6. – škola v přírodě „Ostrov přátelství“ – 1. – 4. tř.
16. 6. – exkurze do ZOO Kopeček – 1. – 4. tř.
22. 6. – klasifikační porada
23. 6. – rozloučení žáků 4. třídy
23.6. – Senická laťka
24. 6. – atletický trojboj obvodních škol – 1. – 5. tř.
26. 6. – Zahradní slavnost – 16, 00 hod za KD Senice na Hané
30. 6. – ukončení školního roku 2014 /2015, slavnostní předávání závěrečného vysvědčení
30. 6. – předávání klíče předškolákům v MŠ v 10, 30 hod

Květen

6. 5. 2015 – dopravní výchova 4. tř. – Litovel – získávání řidičských průkazů
14. 5. – výlet 6. třída – lanové centrum LASERGAME Olomouc
14. 5. – 8. – 9. třída – exkurze Javoříčko
15. 5. 2015 – exkurze do Olomouce – 4. třída
18.5. – 7. – 8. třída – exkurze Ostrava
20. 5. – 21.5. – výlet 9. třída – Praha
28. 5. 2015 – výlet 8. třída – Jeseník
29. 5. 2015 – Noc kostelů
29. 5. 2015 – Svátek Slabikáře – 1. tř.

Duben

14. 4. 2015 – Coca-Cola Cup Prostějov – 2. kolo (hoši 6. -9. třída)
14. 4. 2015 – SRPŠ – schůzky rodičů v 16, 30 hod
16. 4. 2015 – turnaj v házené v Litovli (5. – 7. třídy)
27. – 30. 4. 2015 – sběr starého papíru
24. 4. 2015 – Den Země + Ukliďme svět! (1. – 4. třída)
27. 4. 2015 – Den Země (5. – 9.třída)
28. 4. 2015 – celostátní finálové kolo SAPERE – vědět jak žít -Praha (5.třída)
28. 4. 2015 – obvodní kolo recitační soutěže – 1. stupeň v ZŠ Cholina
29. 4. 2015 – koncert skupiny Abraka Muzika – Pohádkový vandr – 1. stupeň
29. 4. 2015 – koncert skupiny Abraka Muzika – Prevence kriminality – 2. stupeň
30. 4. 2015 – Plavba po ostrovech – anglický projekt s žáky obvodních škol
30. 4. 2015 – turnaj v miniházené s obvodními školami – Házená do škol

Březen

4. 3. Výlet žáků 1. – 5. třídy do Zlína do zábavního parku Galaxie
9. 3. Školní kolo Recitační soutěže 5. – 9.třída
13. 3. Maškarní odpoledne – školní družina
18. 3. Návštěva místní knihovny – školní družina
20. 3. Matematický klokan – 2. – 9. třída
krajské kolo „Sapere – vědět jak žít“ – 5. třída
20. 3. Projektový den Zelený ostrov – 1. – 4. tř.
27. 3. Aprílové učení – Den naruby
30. 3. Barevné Velikonoce na zámku v Náměšti na Hané – 1. – 4. třída
31. 3. Dramatický kroužek – návštěva Moravského divadla – Rusalka balet
Přijetí žáků k základnímu vzdělávání pro školní rok 2015-2016:
rozklikněte: seznam přijatých žáků

Únor

3.2. Biologická olympiáda kategorie C, D – školní kolo 6. – 9.třída
5.2. Olympiáda z českého jazyka – okresní kolo
6.2. Soutěž k Valentine´s Day ( February 14th) – 9. třída
9. – 13.2. Jarní prázdniny
26.2. Mladý chemik – 3. kolo soutěže